Poradna

7 praktických rad pro výběr školního batohu:

1. Vybírejte pouze speciální školní nebo studentské batohy a aktovky. Mají odlišnou konstrukci a podobají se dřívějším školním aktovkám. Mají pevná, anatomicky tvarovaná záda a dostatečně široké, polstrované popruhy (minimální šířka 4 cm).Školní aktovky mají pevné plastové dbo nebo plastové nožičky.Aktovkatedy krásně stojí a je odolná proti ušpinění. Tyto důležité parametry napomáhají ke správnému a zdravému vývoji dětské páteře.

2. Školní batoh by měl být co nejlehčí.Školní batohy prodávané v našem e-shopu tyto podmínky beze zbytku splňují.Všechny školní batohy a aktovky se pohybují kolem váhy 1kg.

3. Batoh nebo aktovka by měly mít výrazné bezpečnostní prvky – barvy, reflexní elementy, odrazky atp. Jde o bezpečnost vašich dětí. Důležité je, aby dítě s batohem bylo vidět i za zhoršených světelných podmínek. Školní batohy a aktovky mabízené na našem eshopu výrobců TOPGAL,EMIPO,BELMIL,HERLITZ,BAGMASTER,HAMA obsahují velmi účinné prvky pasivní bezpečnosti a splňují veškeré bezpečnostní normy. Podle nezávislých testů Státní zkušebny ITC ve Zlíně školní batohy Topgal překračují normu na reflexní materiály dokonce čtyřikrát!

4. Školní batoh vybírejte podle věku a vzrůstu dítěte. 

5. Nakupujte velmi obezřetně. Při nákupu se ptejte na zkušenosti a na to, zda školní batoh prošel nezávislými testy zaručujícími nezávadnost výrobku. Pamatujte, že ne vždy se vyplatí koupit levný batoh na tržnici. Velmi často totiž bývají vyrobeny z nekvalitních materiálů, nesplňují základní bezpečnostní požadavky a mohou tak poškodit zdraví vašeho dítěte.

6. Školní batoh či aktovka by měl mít dostatečný počet jednotlivých přihrádek, kapes nebo komor a vyztužené dno. Vhodné je další příslušenství, jako speciální kapsa na láhev s pitím, termokapsa na svačinu, dostatečně pevné a široké ucho na pohodlné přenášení batohu v ruce, prostor pro jmenovku, rozvrh atp. Tyto prvky výrazně zlepší použitelnost a funkčnost batohu.

7. Design batohu je také velmi důležitý, zejména pak pro vaše dítě. Proto doporučujeme, aby se výběru školního batohu zúčastnil i váš potomek a sám se rozhodl, co bude denně nosit na zádech. Vřele doporučujeme vybírat tzv. nadčasový design a nepodléhat aktuálním či módním trendům.

„Rodiče stále více dbají nejen na praktičnost, ale i na kvalitu a bezpečnost školních batohů pro své děti,“ 

Pokud by jste měli ještě nějaký konkrétní dotaz,neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám s výběrem pomůžeme.